Пам’ятка для батьків та дітей щодо збереження життя і здоров’я під час призупинення навчально-виховного процесу

Шановні батьки та діти!

Пропонуємо Вам вивчити та дотримуватися порад щодо збереження життя та здоров’я дітейв різних життєвих ситуаціях та під час призупинення навчально-виховного прцесу.
1.Поведінка на дорозі:
Дорога – це завжди небезпека. Не грайся поблизу проїжджої частини.
Не перевозь молодшого братика чи сестричку через дорогу на санчатах, тримай за руку.
Не катайся на велосипеді, скейті, скутері на проїжджій частині дороги. Виконуй Правила дорожнього руху.
Ніколи не ходи по краю тротуару.

Запам’ятай: якщо ти бачиш автомобіль, який гальмує неподалік від тебе, то відійди від нього як найдалі й у жодному випадку не сідай до незнайомого водія.

Якщо водій виявився наполегливий,підійди до будь-якого будинку, помахай рукою і поклич «маму» чи «тата».

2.Небезпечні пустощі:
Не чіпай в жодному разі пігулки чи інші незнайомі речі.
Не ковтай і не грайся з дрібними предметами.
Не грайся з патронами та іншими вибуховими предметами; не розпалюй вогнище і не кидай в нього ніяких предметів.
Не грайся з піротехнікою.
Запам’ятай: не можна засовувати в розетки сторонні предмети.
Не вмикай газ, не грайся з сірниками.
Не катайся на ліфті без супроводу дорослих.
3.Дитина вдома одна:
Ніколи не відчиняй двері не спитавши хто прийшов.
Не відчиняй двері на відповідь : «Це я!», попроси гостя назватися.
У випадку, якщо непроханий гість просить зробити телефонний дзвінок, нехай назве номер, сам зателефонуй і скажи йому, що тобі відповіли.
Під час гри не використовуй гострі та інші небезпечні предмети.
4.Безпека в громадському місці:
Коли їдеш у громадському транспортіабо йдеш до крамниці не тримай мобільний телефон чи гаманець у кишені, де їх легко дістане злочинець.
Не рахуй гроші в людному місці, навіть якщо тобі здається, що на тебе ніхто не дивиться.
Не клади всі гроші разом.

Не гуляй на вулиці пізно ввечері ( в літній період після 20.00 години, взимку після 18.00 години). Батьки або рідні дорослі люди повинні зустрічати дитину з навчальних та позашкільнихзанять .

5.Попередження щодо надмірного захоплення переглядом телепередач тазаняттями на комп’ютері

Перегляд телепе дач понад 3 годин на день викликає у дітей та підлітків стійкі симптоми нервового та психічного розладу, виснаження нервової системи

Запам’ятай: «голубий екран» впливає на погіршення зору та осанки.
Під час занять на комп’ютері через кожну годину занять треба робити 15- хвилин гімнастику.
Заняття на комп’ютері викликає запалення очей, високий ступінь фізичного виснаження, нервове напруження,маніакальну залежність від віртуального світу глобальних мереж.
6.Попередження захворювання на гострі респіраторні інфекційні захворювання.
Уникай контакту з особами, які мають прояви інфекції.
Не відвідуй місця великого скупченнялюдей.
Не забувай часто мити руки з милом, не торкайся очей, носа або рота немитими руками.
Уникай обіймів, поцілунків і рукостискань.
Прикривай ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу жпісля використання потрібно викинути.
При перших ознаках захворювання повідом про це батьків, вчителя (вихователя) або іншу дорослу особу.
При перших ознаках захворювання дитину потрібно покласти у ліжко і викликати лікаря; виділити індивідуальний посуд, рушник, предмети особистої гігієни.